Board 2020


Mari Kangas
Chair
puheenjohtaja@olto.fi


Ville Hassinen
Secretary
sihteeri@olto.fi


Suvi Kivikko
Treasurer
rahastonhoitaja@olto.fi


Nanni Nielikäinen

Study rep
opintovastaava@olto.fi


Pekka Konola
PR-rep
pr-vastaava@olto.fi


Anniina Palojärvi
Member rep
jasenvastaava@olto.fi


Valtteri Lamberg

Event rep
tapahtumavastaavat@olto.fi


Olli Koivusaari

Event rep
tapahtumavastaavat@olto.fi

Officials 2020

Suvi Kivikko - Event helper
Nanni Nielikäinen - International rep
Aleksi Penttilä - Guild room rep
Tuomas Partanen - Alumn rep
Riikka Lehtonen - Member rep helper
Mikael Niemi - SIK rep
Iisakki Tapaila - YMP rep
Wilma Ruotsalainen - Σ rep
Sini Pekki - Optiem Rep
Henri Remes - Kone rep
Joonas Valkama - OTiT rep
Erkki Laitinen - Prose rep
Tuomas Partanen - HäkkermänPerson
Joonas Valkama - Adviser
Tuomas Partanen - Old Jyro
Aleksi Penttilä - Old Tootletubs


Board 2018

Joonas Valkama - Puheenjohtaja
Riikka Lehtonen - Sihteeri
Samuli Iso-Möttönen - Rahastonhoitaja
Terhimaria Kaski - Tiedotusvastaava
Linda Rantamaa - Opintovastaava
Tuomas Partanen  - PR-vastaava
Aleksi Penttilä - PR-vastaava
Mari Kangas - Tapahtumavastaava
Valtteri Lamberg - Tapahtumavastaava
Visa Seppänen - Ekskursiovastaava

Officials 2018

Tomi Honkanen - Liikuntavastaava
Linda Rantamaa - Jäsenvastaava
Anniina Palojärvi - Etko- ja illanviettokaveri
Mustafa Al-Rubaye - Sosiaalipoliittinen vastaava
Linda Rantamaa - Kv-vastaava
Aleksi Penttilä - Ympäristövastaava
Vesa Virtanen - Alumnivastaava
Valtteri Lamberg - Kiltahuonevastaava
Samuli Iso-Möttönen - Haalarimerkkivastaava
Mustafa Al-Rubaye - Tapahtumavastaavan toveri
Iida Kestilä - Ekskursiovastaavan lakki
Mustafa Al-Rubaye - Etko- ja illanviettokaverin amigo
Tuomas Partanen - Lääketieteen tekniikka -vastaava
Uula Ranta - Tietovastaava
Janne Kykkänen - Tuotantovastaava
Aleksi Vornanen - Fysiikkavastaava
Timo Välkky - Kone
Iida Kestilä - Neuvonantaja
Iida Kestilä ja Linda Rantamaa - Vanhat jäärät
Linda Rantamaa - Vuosijuhlavastaava

___________

Board 2017

Iida Kestilä - Chairwoman
Linda Rantamaa - Vice chairwoman,  Educational rep
Vesa Virtanen - Secretary
Essi Haapakoski - Treasurer
Tuomas Partanen - Announcement and media rep
Aleksi Penttilä - PR rep
Janne Kykkänen - PR rep
Mari Kangas - Event rep
Riikka Lehtonen - Event rep
Mika Salin - Member rep

Officials 2017

Tomi Honkanen - Sports rep, Tomiperson
Anniina Palojärvi - Preparty and rout rep
Essi Haapakoski - Social policy rep, Event rep's assistant
Linda Rantamaa - International rep
Riikka Lehtonen - Environmental rep
Anna Maijala - Alumni rep, Anniversary sittning rep
Marina Isto - Guild room rep
Iida Kestilä - TEK guild contact person
Aleksi Penttilä - Badge rep
Laura Tervala - Excursion rep, Ambassador
Vesa Virtanen - Medical and wellness technology rep
Antti Tilja - SIK rep
Linda Rantamaa - Adviser
Kaisu Hiltunen - Longhorn beetle of the guild
Ville Karjalainen - Junior ambassador
Joni Nivala - Joniperson
Aleksei Tiulpin - Staff rep

___________

Board 2016

Linda Rantamaa - Chairwoman
Iida Kestilä - Vice chairwoman, Event rep
Kaisu Hiltunen - Secretary
Anna Maijala - Treasurer
Tomi Honkanen - Announcement and media rep
Vesa Virtanen - Educational rep
Laura Tervala - Excursion rep
Ville-Pauli Karjalainen - Preparty and rout rep
Tuomas Partanen - Freshman rep
Iina Karppinen - PR rep

Officials 2016

Niklas Pikkarainen - Sports rep, PR rep
Linda Rantamaa - International rep, TEK contact person, Event rep's assistant
Joni Nivala - Environmental rep
Anna Maijala - Social policy and Badge rep, Adviser
Mia Hautala - Alumni rep
Marina Isto - Guild room rep
Antti Tilja - Preparty and rout rep, SIK rep
Vesa Virtanen - Medical and wellness technology rep
Maisa Niemelä - Longhorn beetle of the guild

___________

Board 2015

Anna Maijala - Chairwoman
Linda Rantamaa - Vice chairwoman, Treasurer, International rep
Iida Kestilä - Secretary
Lauri Anttila - Announcement and media rep
Laura Tervala - Educational rep
Mia Hautala - PR rep
Aleksi Leviäkangas - Event rep
Joni Nivala - Host, Environmental rep
Tiina Liski (1.1.-15.8.), Tomi Honkanen (14.9.-31.12.) - Freshman rep
Niklas Pikkarainen - Sports rep

Officials 2015

Pekka Suorsa - Guild room rep
Antti Tilja - Hostess
Erja Metsämarttila - Alumni rep
Petra Tjurin - Wellness rep
Mari Huusko - Adviser
Neea Alho - Longhorn beetle of the guild

___________

Board 2014

Mari Huusko - Chairwoman
Anna Maijala - Vice chairwoman, Event rep
Iida Kestilä - Secretary
Petra Tjurin - Treasurer
Lauri Anttila - Hostess, Website rep
Neea Alho - Host
Antti Tilja - Media rep
Linda Rantamaa - Guild room rep
Mia Hautala - PR rep
Joni Nivala - Educational and Social policy rep

Officials 2014

Tuomas Härkönen - Sports rep
Aleksi Leviäkangas - Environmental rep
Maisa Niemelä - Ambassador
Laura Korhonen - Income rep
Laura Tervala - (Epä)official
Erja Metsämarttila - Longhorn beetle of the guild

___________

Board 2013

Maisa Niemelä - Chairwoman
Petra Tjurin - Vice chairwoman, secretary
Erja Metsämarttila - Treasurer
Neea Alho - Hostess, Social policy rep
Amanda Kylmänen - Host
Antti Tilja - Media rep
Iida Kestilä - Guild room rep
Tuomas Härkönen - Sports rep
Mari Huusko - Educational and Environmental rep
Anna Maijala - Event rep

Officials 2013

Kaisu Hiltunen - International rep
Jonna Puurunen - Longhorn beetle of the guild

___________

Board 2012

Kaisu Hiltunen - Chairwoman
Jonna Puurunen - Vice chairwoman
Maisa Niemelä - Secretary and International rep
Erja Metsämarttila - Treasurer
Petra Tjurin - Media, Environmental and Social policy rep
Teemu Vitikka - Host
Amanda Kylmänen - Hostess
Sami Kauppinen - Sports rep
Neea Alho - Educational rep

Officials 2012

Joonas Jurvakainen - Event rep
Lassi Björnholm - Biophysics rep

___________

Board 2011

Jonna Puurunen - Chairwoman
Lassi Björnholm - Vice chairman and Biophysics rep
Maisa Niemelä - Secretary
Erja Metsämarttila - Treasurer
Kaisu Hiltunen - Hostess and Guild room rep
Joonas Jurvakainen - Host and Guild room rep
Otto Juntunen - Media rep
Sami Kauppinen - Sports rep
Neea Alho - Educational and Social policy rep
Minna Pesonen - Event rep

Officials 2011

Petra Tjurin, Environmental rep
Jukka-Pekka Järvi, Beer friend
Juha-Pekka Miettinen, IT rep
Mikko Lehto, International rep
Ismo Syrjä, Longhorn beetle of the guild

___________

Board 2010

Jonna Puurunen - Chairwoman
Ismo Syrjä - Vice chairman
Terhi Äijälä - Secretary
Jukka Hirvasniemi - Treasurer
Erja Metsämarttila - Hostess
Lassi Björnholm - Host and PR rep
Juha-Pekka Miettinen - Media and Website rep
Jukka-Pekka Järvi - Event and Sports rep
Elisa Ålander - Educational policy rep
Maisa Niemelä - Educational policy rep

Officials 2010

Heidi Hintsala - Excursio rep
Tiina Takalokastari - Longhorn beetle of the guild

___________

Board 2009

Ismo Syrjä - Chairman
Tiina Takalokastari - Vice chairwoman
Annamari Herronen - Secretary
Jukka Hirvasniemi - Treasurer
Lassi Björnholm - Hostess
Kari Vuokila - Biophysics rep
Juha-Pekka Miettinen - Media and Website rep
Mikko Lehto - Educational rep
Jukka-Pekka Järvi - LFT rep
Jonna Puurunen - Educational rep